вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się destruują i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od należytego i dokładnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten wariant płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий